آنها بازار تنظیم ماه رمضان اخبار اقتصادی و بازرگانی

آنها: بازار تنظیم ماه رمضان اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قانون پیش‌فروش ساختمان تا یک ماه دیگر اصلاح می‌شود

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: پیرو جلسه‌ای که هفته قبل در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، وزارت راه و شهرسازی ظرف یک ماه باید قانون پیش‌فروش را

قانون پیش‌فروش ساختمان تا یک ماه دیگر اصلاح می‌شود

قانون پیش فروش ساختمان تا یک ماه دیگر اصلاح می شود

عبارات مهم : عمران

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: پیرو جلسه ای که هفته قبل در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، وزارت راه و شهرسازی ظرف یک ماه باید قانون پیش فروش را اصلاح کند و به این کمیسیون ارجاع دهد.

فرشید پورحاجت در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به تقاضای کانون انبوه سازان در هفته گذشته تشکیل جلسه داد تا موانع اجرای قانون پیش فروش را مورد بررسی قرار دهد. ما معتقدیم در وقت تدوین این قانون دقت مورد نیاز کارشناسی صورت نگرفته و لذا شرایط جهت تسهیل در حوزه تولید مسکن فراهم نیست.

قانون پیش‌فروش ساختمان تا یک ماه دیگر اصلاح می‌شود

وی افزود: به اعتقاد کانون انبوه سازان، اصلاحیه قانون پیش فروش با قوانین مرتبط در حوزه ثبت، تجارت، نظام مهندسی و برطرف موانع تولید همخوانی ندارد. در چند سال گذشته تلاش کردیم این قانون به نوعی بازبینی شود تا مورد استقبال سازندگان مسکن قرار گیرد ولی واقعیت این است که نمی توان این قانون را اجرا کرد.

دبیر کانون انبوه سازان با اشاره به ماموریت کمیسیون عمران جهت اصلاح قانون پیش فروش گفت: با توجه به مکاتبات با رییس مجلس ماموریتی به کمیسیون عمران محول شد که در یک فضای کارشناسی، قانون را مورد بررسی قرار دهد. کارگروهی نیز زیرمجموعه این کمیسیون تشکیل شده است که نخستین جلسه آن با حضور دستگاه های مربوطه و کارشناسان برگزار شد.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: پیرو جلسه‌ای که هفته قبل در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، وزارت راه و شهرسازی ظرف یک ماه باید قانون پیش‌فروش را

پورحاجت تصریح کرد: با توجه به اعلام صریح وزارت کشور و نماینده شهرداری ها درخصوص این که حتی از شناسنامه فنی که خیلی روی آن کار شد و از سال گذشته در اتوماسیون شرکت شهرداری ها اجرایی شده است بود استقبالی صورت نگرفته، اعضای کارگروه به این اجماع رسیدند که مجددا قانون به وسیله وزارت راه و شهرسازی مورد بازبینی قرار گیرد. در این خصوص لایحه ای به وسیله کارگروه وزارت راه و شهرسازی تدوین و ظرف مدت یک ماه به کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ارایه می شود. سپس به عنوان یک طرح در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد و نمایندگان راجع به آن تصمیم می گیرند.

واژه های کلیدی: عمران | قانون | کمیسیون | شهرسازی | وزارت کشور | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs