آنها بازار تنظیم ماه رمضان اخبار اقتصادی و بازرگانی

آنها: بازار تنظیم ماه رمضان اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار حوادث سرقت با لباس پلیس جهت تفریح

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری دو سارق که در پوشش مأمور و جهت تفریح اقدام به دزدی ماشین در شمال پایتخت کشور ع

سرقت با لباس پلیس جهت تفریح

سرقت با لباس پلیس جهت تفریح

عبارات مهم : اداره

معاون مبارزه با دزدی های خاص پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری دو سارق که در پوشش مأمور و جهت تفریح اقدام به دزدی ماشین در شمال پایتخت کشور عزیزمان ایران کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در ساعت 30 دقیقه بامداد 14 تیرماه امسال راننده یک دستگاه ماشین پورشه با مراجعه به کلانتری 101 تجریش به مأموران اعلام کرد که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 که یک نفر از آنها لباس پلیس به تن داشته ، قصد دزدی خودروی او را داشتند که البته موفق به این کار نشده ولی مدارک شناسایی ماشینش را دزدی کرده اند که با تشکیل پرونده مقدماتی با عنوان دزدی تحت پوشش مأمور و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده جهت پیگیری در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفت.

سرقت با لباس پلیس جهت تفریح

شاکی پرونده باحضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در حال تردد با خودروی شخصی در منطقه الهیه – خیابان تختی بودم که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت که یک نفر از آنها لباس پلیس به تن داشت، جلوی مرا گرفت و از من درخواست مدارک ماشین را کردند. آنها از من درخواست کردند تا از ماشین پیاده شوم ولی قبول نکردم که ناگهان یک نفر از آنها اقدام به کندن پلاک عقب خودروی من کرد تا به این شیوه مرا مجبور به پیاده شدن کند.

من که به نحوه برخورد آنها اعتراض کرده بودم، تصمیم گرفتم تا با شماره تماس 110 تماس بگیرم و به محض اینکه عنوان داشتم که الان به پلیس زنگ می زنم ، آنها سوار موتور شده است و به سرعت از محل متواری شدند. دیگر اطمینان پیدا کردم که آنها پلیس نبوده و قصد داشتند تا به این شیوه ماشین را دزدی کنند که موفق به این کار نشدند ولی مدارک ماشین را با خودشان بردند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری دو سارق که در پوشش مأمور و جهت تفریح اقدام به دزدی ماشین در شمال پایتخت کشور ع

در فاصله کمتر از یک روز از وقت ارجاع نخستین پرونده به اداره پنجم پلیس آگاهی، پرونده مشابه دیگری در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار داده شد مبنی بر اینکه سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 در پوشش پلیس اقدام به دزدی یک دستگاه موتورسیکلت 250 سی سی کرده اند.

شاکی پرونده بعد از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در محدوده میدان تجریش در حال تردد بودم که دو نفر سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 که یک نفر از آنها ملبس به لباس نظامی بود ، جلوی مرا گرفته و عنوان داشتند که موتورسیکلت توقیف است و به این بهانه از من درخواست مدار ک کردند و بعد از ارائه مدارک موتور از سوی بنده ، آنها مرا از موتور پیاده کردند و عنوان داشتند که پیاده به کلانتری مراجعه کنم و خودشان سوار بر دو دستگاه موتورسیکلت شده است و از محل دور شدند ؛ بعد از مراجعه به کلانتری متوجه شدم که پلیس اصلا به این شیوه و شگرد اقدام به توقیف وسایط نقلیه بویژه موتورسیکلت نمی کند و آن دو نفر در حقیقت سارق بودند .

با توجه به وقوع دزدی های مشابه در مناطق تجریش، نیاوران، الهیه و خیابان گاندی، هماهنگی های مورد نیاز با سرکلانتری های این مناطق انجام و مقرر شد تا با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از دزدی های مشابه طرح مهار در محدوده وقوع دزدی ها انجام شود. تا اینکه در ساعت دو بامداد 20 تیرماه مأموران کلانتری 118 ستارخان در وقت گشت زنی، به سرنشنیان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 که دقیقا یک نفر از آنها لباس پلیس به تن داشت مشکوک شده است و بلافاصله اقدام به متوقف کردن موتورسیکلت مذکور کردند.

سرقت با لباس پلیس جهت تفریح

با انتقال سرنشینان موتورسیکلت توقیفی به کلانتری، هماهنگی های مورد نیاز با اداره پنجم پلیس آگاهی انجام و کارآگاهان پلیس آگاهی بعد از حضور در کلانتری و با بهره گیری از تصویرهای به دست آمده از صورت نگاری های انجام شده است به وسیله شکات و مالباختگان اقدام به شناسایی این دو نفر کردند.

با انتقال سرنشنیان موتور سیکلت طرح هوندا 125 به اداره پنجم آگاهی و مواجهه حضوری آنها با تعدادی از شکات و مالباختگان، بلافاصله هر دو نفر آنها شناسایی شدند و متهمان به نام های هاشم . ب 26 ساله و سعید . م 24 ساله که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشتند ، به ناچار لب به اعتراف گشوده و صراحتا به دزدی های تحت پوشش مأمور از مالباختگان اعتراف کردند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری دو سارق که در پوشش مأمور و جهت تفریح اقدام به دزدی ماشین در شمال پایتخت کشور ع

متهمین در خصوص انگیزه دزدی های خود به کارآگاهان گفتند: به هیچ عنوان با انگیزه کسب پول اقدام به دزدی نمی کردیم بلکه صرفا به خاطر آنکه در آن شرایط از لحاظ روانی نسبت به افراد احساس برتری پیدا می کردیم و به نوعی آنها از ما می ترسیدند ، از این حالت لذت می بردیم و بعد از دزدی نیز وسایل نقلیه را در همان محدوده دزدی رها می کردیم.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه داوود فـرد ، معاون مبارزه با دزدی های خاص پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به دزدی های مشابه و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار داده شدند.

سرقت با لباس پلیس جهت تفریح

واژه های کلیدی: اداره | ایران | پرونده | دستگاه | پلیس آگاهی | موتورسیکلت | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs