آنها بازار تنظیم ماه رمضان اخبار اقتصادی و بازرگانی

آنها: بازار تنظیم ماه رمضان اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی 3 علت جهت اینکه ظریف باید وزیر باقی بماند… ، آیا کسی نمی تواند جایگزین ظریف شود؟

گمانه زنی ها در محافل سیاسی و رسانه ای پر شده است است از چگونگی ترکیب کابینه دوازدهم و این پرسش که آیا وزرای کلیدی روحانی در 4 سال آینده شیخ اعتدال را همراهی می

3 علت جهت اینکه ظریف باید وزیر باقی بماند... ، آیا کسی نمی تواند جایگزین ظریف شود؟

آیا کسی نمی تواند جایگزین ظریف شود؟ / 3 علت جهت اینکه ظریف باید وزیر باقی بماند…

عبارات مهم : ایران

گمانه زنی ها در محافل سیاسی و رسانه ای پر شده است است از چگونگی ترکیب کابینه دوازدهم و این پرسش که آیا وزرای کلیدی روحانی در 4 سال آینده شیخ اعتدال را همراهی می کنند یا نه؟

حسن روحانی در حالی مقدمات گزینش کابینه دوازدهم را فراهم می کند که هجمه ها و انتقادات به وزرای خارجه، نفت، بهداشت و درمان و … ابهامات بسیاری را راجع به ادامه حضور وزرای موفق و لایق روحانی در 4 سال آینده ایجاد کرده هست، هجمه ها و انتقاداتی اغلب خارج از دایره انصاف و غیرواقعی که این پرسش را ایجاد کرده است که آیا ظریف و زنگنه پیشنهاد روحانی جهت حضور در کابینه دوازدهم را می پذیرند یا نه؟

3 علت جهت اینکه ظریف باید وزیر باقی بماند… ، آیا کسی نمی تواند جایگزین ظریف شود؟

رسانه های همسو با دولت در چند روز گذشته به کررات به این عنوان پرداخته و راجع به نقش وزرای موفق روحانی در موفقیت کابینه یازدهم و پیشبرد اهداف مدیر جمهور و لزوم ادامه حضور آنها در دولت آینده نوشته اند، همچنین خواستار قدردانی از این اشخاص به عنوان مدیرانی لایق نیز شده است اند، در این مطلب ولی قصد داریم از جنبه دیگری به لزوم ادامه حضور محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در کابینه دوازدهم بنویسیم.

در میان اسامی مطرح شده است که نامشان با تردیدهای بسیاری جهت حضور در کابینه دوازدهم یاد می شود، ظریف ولی قصه جداگانه و قابل توجهی دارد، وی در حالی چهارسال پیش مسئولیت تصدی ریاست دستگاه دیپلماسی کشور را برعهده گرفت که پیش از آن وزارت خارجه مدیری در حد و اندازه آن به خود ندیده بود. کسی که از جهات مختلفی یک وزیر خارجه خلاق، دانا و آگاه محسوب می شد.

گمانه زنی ها در محافل سیاسی و رسانه ای پر شده است است از چگونگی ترکیب کابینه دوازدهم و این پرسش که آیا وزرای کلیدی روحانی در 4 سال آینده شیخ اعتدال را همراهی می

نکته اول اینکه ظریف ویر خارجه ای است که به طور کامل به زبان انگلیسی مسلط هست، گستره اشراف وزیر خارجه به زبان انگلیسی تا جایی است که در بسیاری از موارد مشمول بر موارد حقوقی نیز می شود و حتی در برهه ای از مذاکرات هسته ای مقامات آمریکایی اعتراف کردند که آشنایی و تسلط ظریف به متون حقوقی عمیق و حتی فراتر از آنها است.

چه کسی است که فراموش کرده باشد که پیش از ظریف کسی بر مسند مذاکره کننده ارشد کشورمان در پرونده هسته ای تکیه زده بود که نه تنها به زبان انگلیسی آشنایی نداشت بلکه از اصول مذاکره و دیپلماسی و روابط بین الملل نیز آگاهی چندانی نداشت. از سوی دیگر تسلط ظریف به مسائل، بحران ها و روابط بین الملل از یک سو و آشنایی وی به پرسشها و چالش های منطقه از سوی دیگر از وی دیپلماتی خبره ساخته هست. تا جایی که ظریف در 4 سال گذشته بارها در مجامع بین المللی حضور پیدا کرد و به دفاع تمام قد از سیاست های کشور عزیزمان ایران چه در عرصه نظامی، چه هسته ای و چه سیاست داخلی پرداخت.

نکته دوم راجع به ظریف که وی را از دیگر مردان دیپلماسی کشورمان متمایز می کند، مهارت بالای وی به پرسشها بین المللی و فنون مذاکره است.

3 علت جهت اینکه ظریف باید وزیر باقی بماند… ، آیا کسی نمی تواند جایگزین ظریف شود؟

وزیر خارجه کشورمان 4 سال پیش در حالی مسئولیت پرونده مذاکرات هسته ای را در اختیار گرفت که این عنوان به چالش و بحرانی بین المللی تبدیل شده است بود و چندین قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل متحد و کوهی از تحریم ها را جهت کشور برجای گذاشته بود.

ظریف مرد دیپلماسی و لبخند لقب گرفت آیا که در کمتر از 3 ماه توانست وزرای خارجه 5 کشور عضو دائم شورای امنیت شرکت ملل به همراه آلمان را پای میز مذاکره بکشاند و به توافق اولیه هسته ای دست پیدا کند.ظریف با تکیه بر 30 سال تجربه و کار در عرصه بین المللی توانست بعد از دو سال یکی از مهمترین و حیاتی ترین پرونده های مذاکرات دنیا بعد از جنگ جهانی دوم را به ثمر برساند و برجام را در کنار کشورهای گروه1+5 رقم بزند.

گمانه زنی ها در محافل سیاسی و رسانه ای پر شده است است از چگونگی ترکیب کابینه دوازدهم و این پرسش که آیا وزرای کلیدی روحانی در 4 سال آینده شیخ اعتدال را همراهی می

نکته سوم به فضایی است که سردار دیپلماسی کشور عزیزمان ایران جهت کشور در عرصه بین الملل و منطقه ایجاد کرده است برمی گردد، محمد جواد ظریف مردِ آرام ولی مقتدر دستگاه دیپلماسی است که از وقت به دست گرفتن سکان وزارت خارجه ادبیات و خط و مشی جدیدی بر این وزارت منزل مهم دولت حاکم کرده است.

پیش از آنکه ظریف به وزارت خارجه برسد و در یک سال بعد از آن دولت های غربی پایتخت کشور عزیزمان ایران را بخشی از بحران سوریه می پنداشتند و همه نشست های بین المللی اطراف این عنوان بدون حضور کشور عزیزمان ایران برگزار می شد، مشی اعتدالی ظریف و تسلط خاص و تمام وی بر پرسشها بین الملل از وی صورت ای مورد اعتماد و اطیمنان در عرصه بین المللی ساخته بود و در 2 سال اخیر غرب بر کلیدی بودن نقش کشور عزیزمان ایران در حل بحران سوریه تاکید و ابتکار عمل در این زمینه را به پایتخت کشور عزیزمان ایران سپرد.

3 علت جهت اینکه ظریف باید وزیر باقی بماند… ، آیا کسی نمی تواند جایگزین ظریف شود؟

ظریف چه منتقدان بخواهند و چه نخواهند، مرد شماره یک دیپلماسی کشور عزیزمان ایران و منطقه به شمار می رود و عملکرد موفقیت آمیز و قابل توجه وی بر هیچ کس پوشیده نیست، وی در عرصه بین الملل صورت صلح طلب و قدرتمند کشور عزیزمان ایران را نمایش گذاشت و بعید است تا یک دهه آینده کسی بتواند بدیلی جهت وی تلقی شود.

اکنون باید دید با توجه به پیامی که رای دهندگان در 29 اردیبهشت ارسال کردند و با توجه به اعتماد مجدد آنها به دولت تدبیر و امید چه کسی بر صندلی وزارت خارجه تکیه خواهد زد.

اخبار سیاسی – نامه نیوز

واژه های کلیدی: ایران | حسن روحانی | وزارت خارجه | وزیر خارجه کشور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs